- PL OPiP V-1-23-1649-1
- Jednostka archiwalna
- 1929
Part of Zbiory fotograficzne
Uczniowie szkoły w Zawadzkiem, 1929 rok.
N.N.
Part of Zbiory fotograficzne
Uczniowie szkoły w Zawadzkiem, 1929 rok.
N.N.
Part of Zbiory fotograficzne
Uczniowie szkoły w Zawadzkiem, 1929 rok.
N.N.
Part of Zbiory fotograficzne
W środku Anna Ludwig.
N.N.
Part of Zbiory fotograficzne
W środku kuzynka Franciszka Kluby z dzieckiem.
N.N.
Małżeństwo Wróbel z Bocznicy Strzeleckiej
Part of Zbiory fotograficzne
Małżeństwo Wróblów z Bocznicy Strzeleckiej.
N.N.
Part of Zbiory fotograficzne
Wuj Anny Ludwig w mundurze paradnym armii pruskiej, okres I wojny Światowej.
N.N.
Relacja Weroniki Guźniczak dotyczy życia na Górnym Śląsku, prac przymusowych podczas II Wojny Światowej oraz życia zawodowego w powojennym Bytomiu. Zakres chronologiczny relacji: 1925–2015 Miejsca wydarzeń: Będzin (woj. śląskie), ... »
Guźniczak Weronika
Urszula Sosna z domu Adamek opisuje dzieciństwo w okresie międzywojennym, obowiązki domowe i gospodarskie w Górnikach w okresie wojennym, początek wojny na Śląsku, zajęcia Bytomia przez Armię Czerwoną, obowiązk stawienia się na przymusowe roboty, pobyt ... »
Sosna Urszula
Relacja Mariana Orzechowskiego rozpoczyna się od wspomnień dzieciństwa z okresu II wojny światowej, m.in. naloty niemieckie na zakłady zbrojeniowe w Starachowicach, relacje między Polakami a Niemcami, Volksdeutsche. Tuż po wojnie wyjazd do Radomia, a ... »
Orzechowski Marian
Hubert i Klara Pogoda - relacja
Hubert Pogoda i Klara Pogody z domu Miosga, opisują życie codzienne na Opolszczyźnie mniejszości śląskiej, zwyczaje świąteczne, kulinarne, życie zawodowe, stosunki pomiędzy ludnością autochtoniczną a napływową. Zakres chronologiczny: 1933-1990 &... »
Pogoda Hubert
Jan Piech opisuje życie w powojennym Oleśnie, integrację ludności polsko i niemieckojęzycznej oraz tradycje religijne i zwyczaje kulinarne. Zakres chronologiczny: 1939-2016 Miejsca wydarzeń: Olesno (woj. opolskie), Świercze (pow. oleski, ... »
Piech Jan
Tadeusz Krzyczkowski - relacja
Tadeusz Krzyczkowski opisuje uniknięcie wywózki na Sybir, okupację niemiecką spędzoną w pałacu hrabiny Łoś w Brzysku, powojenne lata na Opolszczyźnie, integrację pomiędzy przyjezdnymi a ludnością autochtoniczną, zwyczaje religijne, a także stan wojenny z ... »
Krzyczkowski Tadeusz
Halina Lipińska, z domu Makles, opisuje życie w czasie II Wojny Światowej z perspektywy dziecka, a także życie codzienne na Ziemiach Zachodnich, relacje pomiędzy ludnością napływową a autochtoniczną, tradycje i zwyczaje związane z obchodzeniem świąt, ... »
Lipińska Halina
Relacja Gerharda Bełkota. Świadek opisuje życie na Opolszczyźnie w czasie II Wojny Światowej oraz w latach powojennych, porusza kwestie życia codziennego i zawodowego, praktyk religijnych i relacji międzyludzkich. Zakres chronologiczny: 1936-1990 ... »
Bełkot Gerhard
Zuzanna Majak opisuje wywózkę na Syberię, wyjście z armią gen. Władysława Andersa do Persji, następnie przez Indie, do obozu dla polskich dzieci w Nowej Zelandii; powrót do Polski; życie codzienne na Ziemiach Zachodnich, relacje między ludnością ... »
Majak Zuzanna
Urszula Pogoda, z domu Plachetka, opowiada o życiu codziennym, porusza tematy związane zarówno z życiem osobistym, obyczajami i tradycjami, a także przemianami zachodzącymi na Opolszczyźnie. Zakres chronologiczny: 1940-1989 Miejsca wydarzeń:... »
Pogoda Urszula