Łódź (woj. łódzkie)

Taxonomy

Code

Scope note(s)

Source note(s)

Display note(s)

Hierarchical terms

Łódź (woj. łódzkie)

Equivalent terms

Łódź (woj. łódzkie)

Associated terms

Łódź (woj. łódzkie)

103 Archival description results for Łódź (woj. łódzkie)

103 results directly related Exclude narrower terms

Dowód osobisty

Dowód osobisty na nazwisko (...) wydany przez Komisariat Policji Państwowej w Łodzi na podstawie rosyjskiej księgi meldunkowej, paszportu i karty powołaniowej; dane właściciela; 2 pieczęcie I Komisariatu PP w Łodzi; zdjęcie właściciela dowodu; wyciąg z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dn. 30.11.1918 dot. obowiązku posiadania dowodu osobistego; 7 pieczęci tekstowych notujących zameldowanie, ostatnia z datą 20.01.1931 r.; na 1 s. pieczęć owalna, zatarta, z ręczną adnotacją 7331; na 12 s. pieczęć tekstowa: 50513

Policja Państwowa

szyjemy same

Broszura z wykrojami na odzież roboczą dla kobiet i wskazówkami jej szycia.

Państwowa Agencja Reklamowa

szyjemy same

Broszura z wykrojami na odzież roboczą dla kobiet i wskazówkami jej szycia.

Państwowa Agencja Reklamowa

Zawiadomienie o przeniesieniu

Zawiadomienie o przeniesieniu funkcjonariusza państwowego z Państwowego Nadleśnictwa Wanda do Państwowego Nadleśnictwa Ostrzeszów przy zachowaniu dotychczasowego stanowiska, grupy uposażenia i stosunku służbowego, z adnotacją, że wymienione przenosiny powinny mieć miejsce w osiem dni od daty pisma, oraz że przed opuszczeniem stanowiska należy dokonać rozliczenia z uposażenia i deputatów, a także zdać urzędowanie następcy.

Dyrekcja Lasów Państwowych Okręgu Łódzkiego

Rozkaz Specjalny

Ulotka dot. happeningu pt. Wyścig Zbrojeń zorganizowanego w Łodzi 10 maja 1989 r. przez Galerię Działań Maniakalnych Pomarańczowej Alternatywy.

Galeria Działań Maniakalnych. Pomarańczowa Alternatywa Łódź

Relacja Krzysztofa Kowackiego

Wywiad został przeprowadzony z panem Krzysztofem Kowackim – byłym piłkarzem ręcznym „Śląska” Wrocław, Anilany Łódź i TV Gelnhausen w Niemczech. Krzysztof Kowacki urodził się w Łodzi w 1955 r. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej i Technikum Samochodowego. W 1975 r. zdał maturę, a na studia wybrał się na AWF we Wrocławiu po namowie przez Jerzego Klempela. Krzysztof Kowacki interesował się piłką ręczną już od szkoły podstawowej. W ósmej klasie wyjechał z drużyną do DDR na mecz międzypaństwowy. Już w „Śląsku” Krzysztof Kowacki poznał wspaniałych kolegów i ich rodziny, z którymi do dzisiaj utrzymuje kontakt: żoną i synem Jerzego Klempela, Janem Czykalukiem, Bogdanem Falętą, Bogdanem Kowalczykiem, Andrzejem Sokołowskim, Danielem Waszkiewiczem. Krzysztof Kowacki grał w „Śląsku” od 1975 do 1982 r. W tym czasie zespół był u szczytu sławy, siedmiokrotnie zdobywając tytuł Mistrza Polski; wyjeżdżał na mecze ligowe, pucharowe, czy rewanżowe na Zachód: do Islandii, Danii, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, ale także do Rumunii, Czechosłowacji, Węgier. Najtrudniejszy mecz jaki przyszło rozegrać Krzysztofowi Kowackiemu, to finał meczu o Puchar Europy, który „Śląsk” przegrał sześcioma bramkami. Po skończonych studiach Krzysztof Kowacki wrócił do swojego rodzinnego miasta i tam został przyjęty do Anilany, otrzymał mieszkanie i pracę w szkole. Niestety, władze „Śląska” Wrocław nie chciały oddać swojego zawodnika i starały się go zatrzymać za wszelką cenę poprzez wcielenie do wojska. Tymczasem władze Anilany pomogły w załatwieniu Krzysztofowi Kowackiemu zaświadczenia o niezdolności do służby z powodu niedosłuchu. Krzysztof Kowacki grał w Anilanie 5 lat (w tym czasie Anilana zdobyła po raz pierwszy w historii Mistrza Polski), a następnie przeprowadził się do Niemiec, gdzie mieszka do dzisiaj. Tam grał w zespole TV Gelnhausen, gdzie był dwukrotnie poważnie kontuzjowany. Został trenerem tego zespołu i pracuje jako rehabilitant w Klinice Rehabilitacyjnej. Dzisiaj jest kolekcjonerem maskotek olimpijskich.

Maj Ewa

Results 1 to 100 of 103