Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie
Taksonomia
Kod
Uwagi do zakresu
Noty źródłowe
Display note(s)
Terminy hierarchiczne
Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie
Terminy równoznaczne
Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie
Powiązane terminy
Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie
8 Opis archiwalny results for Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie
Komunikaty MKZ NSZZ Solidarność Kołobrzeg
- PL OPiP IV-3-1-264
- Podseria
- 1981
Część z Dokumenty Życia Społecznego
Komunikaty MKZ NSZZ Solidarność Kołobrzeg, nr 3
- PL OPiP IV-3-1-264-1-1
- Jednostka archiwalna
- 1981-02-09
Część z Dokumenty Życia Społecznego
- PL OPiP III-1-5-9
- Jednostka archiwalna
- 2019-03-15
Relacja Andrzeja Michalaka, zdobywcy 12 tytułów Mistrza Polski w piłce ręcznej, trenera juniorów „Śląska” Wrocław oraz reprezentacji juniorów, prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej we Wrocławiu oraz dyrektora okręgowego oddziału PZU we Wrocławiu. Relacja dotyczy okresu II wojny światowej w Warszawie, przyjazdu do powojennego Wrocławia, kariery sportowej jako zawodnika i trenera reprezentacji juniorów, funkcjonowania sportowców w dobie PRL, wyjazdów wraz za "Śląskiem" za granicę w latach 70. i 80. XX wieku, a także ataku na sportowców Izraela podczas Olimpiady w Monachium.
Michalak Andrzej
- PL OPiP III-1-6-3
- Jednostka archiwalna
- 2020-01-13
Relacja Jadwigi Materkowskiej dotyczy przesiedlenia z Wilna do Gdańska, edukacji, życia zawodowego i rodzinnego.
Materkowska Jadwiga
- PL OPiP III-1-12-17
- Jednostka archiwalna
- 2011-03-24
Relacja Józefa Szczepańskiego. Relacja dotyczy relacji sąsiedzkich w przedwojennej Trembowli, stosunków między mieszkańcami polskimi, ukraińskimi i żydowskimi, stacjonowania w Trembowli przed wojną 9. pułku ułanów, wywózek na Syberię, wojennych losów trembowlańskich Żydów, mordów banderowców na Polakach, opuszczenia rodzinnych stron i siedmiotygodniowej podróży na zachód, początkowo w okolice Legnicy, później przez Prudnik aż do Domaszkowa, gdzie rodzina Szczepańskich osiadła na stałe.
Szczepański Józef
Relacja Janusza Januszkiewicza
- PL OPiP III-1-12-46
- Jednostka archiwalna
- 2007-08-22
Relacja Janusza Januszkiewicza dotyczy dzieciństwa, II wojny światowej, okupacji niemieckiej i radzieckiej we Lwowie, zagłady ludności żydowskiej w Obozie janowskim, życia we Lwowie po wojnie do 1959 roku, przesiedlenia do Wrocławia, realiów życia we Wrocławiu po przyjeździe.
Januszkiewicz Janusz
- PL OPiP III-1-20-3
- Jednostka archiwalna
- 2019-11-04
Relacja Jerzego Kosa historyka sztuki, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizującego się w historii architektury europejskiej XVIII i XIX wieku. Relacje dotyczy dzieciństwa, nauki w szkole podstawowej oraz liceum, sposobów spędzania wolnego czasu, studiów na archeologii i historii sztuki, wymian studenckich, podróży, wykopalisk archeologicznych, wprowadzenia stanu wojennego, Wrocławia z lat 80-tych oraz 90-tych.
Kos Jerzy