Historia Zakładu Szybowcowego we Wrocławiu spisana przez Edwarda Sobczaka. Podzielona jest na rozdziały: 1. Rozwój lotnictwa przed II wojną światową; 2. Rozwój szybownictwa po II wojnie światowej; 3. Powstanie ZSLS nr 4 we Wrocławiu. Dodatkowo w rękopisie znajdują się krótkie biogramy ważniejszych pracowników. Rys historyczny zakładu jest zawarty od momentu jego powstania aż do jego sprzedaży. W tekście znajdziemy także typy szybowców jakie produkowano oraz szczegółowy wykaz ilościowy maszyn Zakładów Sprzętu Lotnictwa Sportowego.
wystawa lotnicza na nieistniejącym dziś lotnisku na Wrocławskim Gądowie Małym (na terenie lotniska w latach 80. XX w. zbudowano Osiedle Kosmonautów) zorganizowana z okazji trzydziestolecia sił powietrznych tzw. ludowego Wojska Polskiego; na pierwszym planie szybowiec SZD-25 "Lis"
wystawa lotnicza na lotnisku na wrocławskich Strachowicach zorganizowana z okazji Dni Lotnictwa; na pierwszym planie ogon szybowca SZD-25A "Lis", dalej szybowiec SZD-9 "Bocian"
wystawa lotnicza na lotnisku na wrocławskich Strachowicach zorganizowana z okazji Dni Lotnictwa; na zdjęciu publiczność oglądająca szybowiec SZD-25A "Lis"
wystawa lotnicza na lotnisku na wrocławskich Strachowicach zorganizowana z okazji Dni Lotnictwa; na pierwszym planie szybowiec SZD-9bis "Bocian", dalej SZD-25A "Lis"
wystawa lotnicza na lotnisku na wrocławskich Strachowicach zorganizowana z okazji Dni Lotnictwa; na pierwszym planie szybowiec SZD-25A "Lis", za nim samolot sanitarny PZL-101A "Gawron"