Relacja pani Radość Gansiniec, córki Ryszarda Gansińca, profesora filologii klasycznej, byłego wykładowcy Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie oraz archeolożki Zofii Gansiniec, z wykształcenia anestezjolog. Relacjadotyczy opuszczenia Lwowa przez rodzinę Gansiniec w 1944 roku, przyjazdu do Wrocławia w 1947 roku, powojennego Oporowa, studiów medycznych, pracy w kolejnych, nieistniejących już wrocławskich szpitalach, a także wyglądu powojennego Wrocławia.
Relacja Władysława Sidorowicza dot. życia i edukacji we Wrocławiu, studiów na Akademii Medycznej, zaangażowania w działalność opozycji antykomunistycznej, wydarzeń na wrocławskich uczelniach w 1968 r., wydalenia z uczelni, problemów z uzyskaniem dyplomu, pracy w strukturach Solidarności, internowania, zaangażowania w Solidarność Walczącą, obrad Okrągłego Stołu związanych z służbą zdrowia i działalności politycznej po '89 r. Zakres chronologiczny: 1945 - 2013 Miejsca wydarzeń: Wilno (Litwa), Wrocław (woj. dolnośląskie), Warszawa (woj. mazowieckie), Gdańsk (woj. pomorskie)
Marszałek Marian Spychalski w Hali Ludowej, przygotowujący się do gali. Obok niego stoi prawdopodobnie prof. Henryk Kuczyński, w tle widoczni Profesorowie od lewej: Alfred Jahn i Tadeusz Baranowski.
Marszałek Marian Spychalski w Hali Ludowej, przygotowujący się do gali. Obok niego stoi prawdopodobnie prof. Henryk Kuczyński, w tle łańcuch rektorski zakłada prof. Baranowski, a obok niego plecami do Marszałka stoi Bolesław Iwaszkiewicz.