Pokazano 28 rekordów

Opis archiwalny
Relacje historii mówionej i spisane wspomnienia Warszawa, woj. mazowieckie Image
Zaawansowane opcje wyszukiwania
Drukuj podgląd Hierarchy Zobacz:

28 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi

Zaświadczenie

Zaświadczenie dot. repatriacji członków rodziny wydane Jadwidze Zaborek przez Archiwum Państwowe w Szczecinie, 1.04.1996.

Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Niemiecką

Relacja Zbigniewa Kwaśnego

Relacja Zbigniewa Kwaśnego, profesora nauk humanistycznych, specjalizującego się w demografii historycznej i historii gospodarczej, dotyczy przedwojennego i wojennego okresu dzieciństwa, przyjazdu do Wrocławia, okresu studiów, pracy na stanowisku asystenta Katedry Historii Gospodarczej, odwiedzin w niemieckich archiwach, nawiązywania do lwowskich korzeni w Instytucie Historii, kontaktów z profesorami Maleczyńskim, Czaplińskim i Inglotem, a także działalności Towarzystwa Miłośników Historii.

Kwaśny Zbigniew

Relacja Andrzeja Szafrańskiego

Obszerna relacja Andrzeja Szafrańskiego dotyczy okresu studiów na Wyższej Szkole Handlu Morskiego w Sopocie, stażu w Polskich Liniach Oceanicznych, pracy w funkcji dyrektora ekonomicznego przedsiębiorstwa w Żegludze Bydgoskiej, pracy w Zjednoczeniu Żeglugi Śródlądowej i Stoczni Rzecznych, które w wyniku deglomeracji otworzyło swoją filię we Wrocławiu, pracy stanowisku dyrektora Żeglugi na Odrze pomiędzy 1979 a 1992 rokiem, funkcjonowania przedsiębiorstwa w trakcie strajków sierpnia 1980 roku oraz podczas stanu wojennego, piastowania funkcji prezesa zarządu piłkarskiego WKS Śląska Wrocław, kontaktów jakie dyrektor dużego przedsiębiorstwa w okresie PRL musiał mieć ze służbami.

Szafrański Andrzej

Zawiadomienie

Zawiadomienie dot. przyznania pomocy finansowej z tytułu doznanych prześladowań nazistowskich wysłane przez Fundację "Polsko-Niemieckie Pojednanie" do Władysława Jesionki, Warszawa 22.05.2000.

Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie"

Rodzeństwo

Rodzeństwo. Na zdjęciu: Bożena Grabowska (ur. 1925 r.) z trzema braćmi oraz znajomym Blegiem o imieniu Firmin de Schriwer (pierwszy z lewej) na schodach rodzinnego domu przu ul. Felińskiego 20 w Warszawie, 1938.

N.N.

Ankieta

Ankieta personalna dot. repatriacji podpisana przez Stefana Kaczorowskiego, 6.04.1946.

Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Niemiecką

Przydział tekstylny

Zawiadomienie dot. przydziału tekstylnego wysłane do sędziego Teofila Krycha przez kierownika Oddziału Zaopatrzenia i Kwaterunku Ministerstwa Sprawiedliwości, Warszawa 15.12.1946.

Ministerstwo Sprawiedliwości Oddział Zaopatrzenia i Kwaterunku

Powiadomienie

Powiadomienie o decyzji o nadaniu Władysławowi Jesionce odznaki Przodownika Pracy wysłane przez Ministerstwo Gospodarki Komunalnej Centralny Zarząd Miejskich Przedsiębiorstw Remontowo-Budowlanych, Warszawa 17.04.1952.

Ministerstwo Gospodarki Komunalnej Centralny Zarząd Miejskich Przedsiębiorstw Remontowo-Budowlanych

Dokumenty

Decyzja Dyrektora Departamentu Kadr Ministerstwa Sprawiedliwości dot. przeniesienia sędziego Teofila Krycha w stan spoczynku, Warszawa 16.03.1951.

Ministerstwo Sprawiedliwości

Odwołanie od decyzji zawieszenia działalności Związku Literatów Polskich

Odwołanie Prezydium Zarządu Głównego zawieszonego Związku Literatów Polskich do Ministra Spraw Wewnętrznych - gen. Czesława Kiszczaka w sprawie decyzji o zawieszeniu działalności związku. W piśmie znajduje się odwołanie i uzasadnienie dlaczego literaci nie zgadzają się z tą decyzją.

Związek Literatów Polskich

Zaświadczenie

Zaświadczenie dot. repatriacji członków rodziny Kaczorowskich wydane przez Główną Komisję Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Warszawa 29.04.1996.

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

List gratulacyjny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

List gratulacyjny dla pana Marka Mutora, dyrektora Ośrodka "Pamięć i Przyszłość" od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego napisany z okazji otwarcia Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. List zwraca uwagę na szczególną rolę muzeum jako placówki nowoczesnej i wyjątkowej i wyraża życzenia pomyślnej przyszłości Centrum. Zakres chronologiczny: 2007-16.09.2016 Miejsca: Wrocław

Gliński Piotr

Dyplom uznania

Dyplom uznania dla Teodora Niedziewicza za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie o Najlepsze Osiągnięcia w Zawodzie kamieniarskim w Polsce w IV kwartale 1953 r. wydany przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowalnych oraz Minsterstwo Budownictwa Miast i Osiedli, Warszawa 10.02.1954.

Ministerstwo Budownictwa Miast i Osiedli