Pokazano 46057 rekordów

Opis archiwalny
With digital objects
Zaawansowane opcje wyszukiwania
Drukuj podgląd Hierarchy Zobacz:

Karol Sawicki

Karol Sawicki, bokser- fotografia sytuacyjna (w pozie bokserskiej).

N.N.

Bokser

Nieznany z nazwiska bokser z Dolnego Śląska. Fotografia sytuacyjna w pozie bokserskiej.

N.N.

Łysy uwodziciel

Wystawa malarska dzieł Kazimierza Mikulskiego w Muzeum Sztuki Aktualnej przy ulicy Bernardyńskiej.

Olimpijczycy w ratuszu

Bolesław Iwaszkiewicz (po lewej stronie) wręczający upominek Józefowi Zapędzkiemu, pośrodku dziennikarz radiowy M. Kubica.

Tadeusz Łomnicki

Rozmowa redaktora "Wieczoru Wrocławia" z aktorem - Tadeuszem Łomnickim.

Tadeusz Natanson

Rozmowa redaktora "Wieczoru Wrocławia" z Tadeuszem Natansonem - wrocławskim muzykiem i pedagogiem.

Urszula Sipińska

Portret Urszuli Sipińskiej podczas IX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Kokurewicz Stanisław

Zofia Krokowska-Zastawnik

Polska artystka Zofia Krokowska-Zastawnik podczas rozmowy z redaktorem "Wieczoru Wrocławia".

Kokurewicz Stanisław

Iga Mayr

Iga Mayr wśród kwiatów.

Kokurewicz Stanisław

Klub Racjonalizatorów

Spotkanie Klubu Racjonalizatorów w sali koncertowej Rozgłośni Polskiego Radia.

Kokurewicz Stanisław

Most Grunwaldzki

Widok na Most Grunwaldzki we Wrocławiu, za nim widoczne budynki mieszkalne, tzw. "wrocławski Manhattan".

Kokurewicz Stanisław

Kładka Zwierzyniecka

Wrocławska Kładka Zwierzyniecka, widok na budynek przy bramie ZOO.

Kokurewicz Stanisław

wozy w cukrowni

Wozy konne używane w cukrowni "Klecina" podczas kampanii cukrowniczej do przewozu buraków.

Kokurewicz Stanisław

Chłopiec z arbuzem

Chłopiec zjadający arbuza na jednym z wrocławskich osiedli.

Kokurewicz Stanisław

Wałęsa na Mazowieckiej

Lech Wałęsa na spotkaniu z mieszkańcami Wrocławia w siedzibie związku przy ulicy Mazowieckiej. Obok niego siedzi Władysław Frasyniuk.

Wolniak Janusz

Alojzy Swoboda - relacja

Relacja ks. katolickiego, siostrzeńca kard. Bolesława Kominka, dotycząca osoby Kardynała, jego najbliższej rodziny oraz okoliczności powstania Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, a także życia kościoła katolickiego na Dolnym Śląsku w latach 60. i 70. XX w. Zakres chronologiczny: 1947-1974.   Miejsca wydarzeń: Radlin (pow. wodzisłąwski, woj. śląskie), Wodzisław Ślaski (woj. śląskie), Gołdap (woj. warmiński-mazurskie), Ostróda (woj. warmińsko-mazurskie), Jelenia Góra (woj. dolnośląskie), Milicz (woj. dolnośląskie) , Zgorzelec (woj. dolnośląskie), Boguszów-Gorce (pow. wałbrzyski, woj. dolnośląskie), Trójca (pow. zgorzelecki, woj. dolnośląskie), Opole (woj. opolskie), Paryż (Francja), Watykan, Rybnik (woj. śląskie), Rzym (Włochy), Wrocław (woj. dolnośląskie), Lubi (woj. dolnośląskie), Legnica (woj. dolośląskie), Siercza (pow. wielicki, woj. małopolskie), Katowice (woj. śląskie), Grodziec (pow. złotoryjski, woj. dolnośląskie)

Swoboda Alojzy ks.

Alicja Szastyńska-Siemon - zdjęcie współczesne Świadka Historii

Portret współczesny Alicji Szastyńskiej-Siemon. Alicja Szastyńska-Siemion, ur. 16 kwietnia 1935 w Sztabinie, profesor w Zakładzie Filologii Greckiej Instytutu Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, a także dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa
Filologicznego oraz członek Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej PAN.

Petro Danyło - zdjęcie współczesne Świadka Historii

Portret współczesny Petro Danyło. Petro Danyło pochodzi z wielodzietnej, bojkowskiej rodziny Petra Danyły i Kateryny z d. Boruta. Urodził się w 1933 r. we wsi Dźwiniacz Górny, leżącej przed wojną w powiecie turczańskim województwa lwowskiego (po II wojnie światowej wieś przestała istnieć). W 1946 r. wraz z rodziną, w ramach wymiany ludności między Polską i USRR, został przesiedlony do Sambora, następnie trafił do Obertyna i osiedlił się na Netrebówce. Po wojnie uczył się w szkole wieczorowej. Służbę w Armii Radzieckiej odbył na początku lat 50. XX w. w Batumi nad Morzem Czarnym, później pracował w kołchozie. Jego siostra wyszła za mąż za Polaka Franciszka Baranieckiego i pod koniec lat 50. XX w. wyjechała z nim na stałe do Polski. Do dziś Petro mieszka w Obertynie.

Jakimowicz Marcelina

Wiesław Makarewicz - zdjęcie współczesne Świadka Historii

Portret współczesny Wiesława Makarewicza. Wiesław Makarewicz, urodzony 13 czerwca 1935 roku w Wilnie. Przesiedlony do Gdańska w roku 1945. Ukończył studia lekarskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Został rektorem, pracował jako redaktor gazety uniwersyteckiej. Autor książki o profesorze Mozołowskim.

Sejbuk Gabriela

Stanisław Huskowski - zdjęcie współczesne Świadka Historii

Portret współczesny Stanisława Huskowskiego. Stanisław Huskowski (urodzony w 1953 r.) – wrocławianin, absolwent fizyki na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym Uniwersytecie Wrocławskim. Działacz społeczny na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. W latach 1977—1982 pracownik naukowy Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej. Polityk. Były poseł i senator, wiceprezydent Wrocławia, a w latach 2001—2002 prezydent tegoż miasta. Od lat 70. zaangażowany w działalność opozycji demokratycznej w Polsce Ludowej. W 1981 był delegatem na wojewódzki i krajowy zjazd „Solidarności”. Kiedy wybuchł Stan Wojenny był członkiem prezydium RKS Regionalnego Komitetu Strajkowego we Wrocławiu, a także rzecznikiem prasowym tej organizacji. W 1982 został aresztowany, a następnie internowany. Aktualnie wiceprezes Wrocławskiego Parku Technologicznego, którego był pracownikiem, a także założycielem jako samorządowiec.

Borecki Kamil

Ornat

  • PL OPiP VII-3-1-7-1
  • Część
  • Część z Muzealia

Wyniki 1 do 100 z 46057